Cine merge cu Motul 300V - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
Cine merge cu Motul 300V
riptor
mesaj Apr 14 2012, 12:45 PM
Trimis la #1


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 380
Inregistrat pe: 11-November 09
Din: balta alba
Membrul Nr.: 442
Masina Personala:renaultsport clio 182



Eu de cand merg cu motul 300v 5w 40 imi consuma ulei. nu consuma mult, cam 1,2L la 10 000km dar inainte cand mergeam pe recomandarea de fabrica(elf 5w 40) imi consuma maxim 500ml in acelasi interval.
A mai patit cineva la fel?
O explicatie primita de la o persoana avizata ar fi ca uleliu asta asigurand o ungere mai buna prinde mai bine pe peretii cilindrilor si pe pistoane, existand astfel mai mult ulei in camera de ardere si implicit rezulta mai mult ulei ars.
Nu am facut nici o modificare la masina cand am trecut pe motul, reviziile le fac la 10 000km, benzina petrom 99 fara exceptii, practic nu s-a schimbat nimic altceva decat uleiul.
Astept pareri/sugestii
p.s: noroc ca mereu cumpar cate 3 cutii, 5 litri bag in masina si ramane 1L de completat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 27th October 2024 - 03:36 AM